Bergama Granit

Eski zamanlardan beri insanoğlunun tüm yapı işlerinde çeşitli görevler üstlenen granit, dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması nedeni ile tercih edilmektedir. Daha önceleri sadece doğal kırma olarak üretilen ve döşemesi yapılan Bergama Gri graniti son yıllarda sulu kesim yapılarak üretilmeye başlanmıştır.
Bergama Gri her türlü iklim koşullarına karşı dayanıklı, su emme gücü az, aşınma katsayısı düşük, kristal yapısının sık oluşu, sağlamlığı ve kullanım alanının çeşitliliğinden dolayı tercih sebebidir.

Genel olarak çeşitli dekorasyon taşları ve kullanılan modelleri ile birlikte tercih edilen ve belirlenmiş taş şekilleri vardır. Bu tercih edilen modellerin başında gelen ise Bergama granit taşıdır. Özellikle bilinmelidir ki sistemsel olarak ve ilerletilmiş malzemesi ve genel işlerliği ile tercih edilmektedir.
Bergama granit taşı insanlara sunulan önemli bir taştır. Belirli taşları sadece süsleme sanatı için kullanmadığımız açıktır. Özellikle bazı insanlar bu taşları genel olarak sağlık açısından üzerlerinde de taşımaktadırlar. Bununla ilgili olarak söylenilebilecek şeyler vardır. Sektör tercihleri de bu taşların genel kullanım alanlarını yaygınlaştırmıştır. Özellikle belirtmek gerekirse bu taş modelleri inşaat malzemesi olarak ta kullanılmaktadır. Önemli olan bu modeller genel verilen süsler ve belirginleşen detaylı bir çalışma alanlarında da kullanılmaktadır. Sektörde de en çok istenen ve ilgi uyandıran taş çeşididir. Ürünler genel olarak müşterilerin isteği doğrultusunda ve hedeflenen modellerde ele alınmaktadır ve yapılmaktadır. Bununla birlikte istenilen taş çeşidinden verim alınabilmesi adına dekorasyonlarda ki genel kullanım alanları da belirlenmiştir. Doğalık adına belirlenmiş ve dekorasyonların ana tercih modellerinden biri olmuştur Bergama granit taşı. Doğal görünümü genel olarak yansıtılmak istenen dekorasyon modellerinde önemli bir özellik olarak ortaya çıkmaktadır. Genel olarak yol yapımından başlamak üzere çevre düzenlemesine ihtiyaç duyulan yerlerde bu taş modeli kullanılır. Bu taş özellikle çok az hasar verdiği için tercih edilmektedir. Çünkü doğaya en az zarar veren taşlardan biridir.